HOTLINE : +421 915 573 300, Pondelok-Piatok 8:00-16:00, e-mail: info@pparket.sk

Napíšte nám

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Laminátové parkety :

Kvalita podlahovej krytiny je veľmi dôležitá, u laminátové podlahy to platí obzvlášť. Kvalitu laminátové podlahy ovplyvňuje niekoľko faktorov. Triedu záťaže 31 až 33 pri kúpe laminátovej podlahy volíte podľa intenzity využitie priestorov, kde bude podlaha slúžiť. Hrúbku podlahy teda volíte podľa toho, či bude podlaha v domácnosti, kde je spravidla zaťaženie mierne, alebo napríklad v halách, obchodoch či kanceláriách, kde bude zaťaženie podlahy už vyššia. Posledný faktor je hodnota oderu AC, ktorá vyjadruje odolnosť proti oderu. Ak teda plánujete napríklad položiť laminátovú podlahu do kancelárií, kde budú umiestnené stoličky na kolieskach a pohybovať sa tu budete v topánkach, určite sa oplatí zvoliť až hodnotu AC 6.

Pre zdatných majstrov, ktorí si radi svoju domácnosť utvára po svojom, sme pripravili návod, ako položiť laminátovú podlahu ľahko a bez problémov! Nezabudnite tiež na podložku pod laminátovú podlahu, ktorá predĺži jej životnosť.

Drevené parkety :

Drevené podlahy ponúkajú jednu výhodu za druhou, ktoré si vybrať?
Pre mnoho zákazníkov je kúpa drevené podlahy do svojej domácnosti priblížením k snu o perfektnom bývaní. Vďaka svojmu nenapodobiteľnému vzhľadu a jedinečným vlastnostiam sú vskutku stále viac populárne. Len máloktorá podlahová krytina dodá interiéru toľko krásy a útulnosti ako tá drevená. Sú vhodné do všetkých interiérov a patrí dlhodobo medzi najžiadanejšie typy podlahových krytín. Niet divu - drevo je prírodný materiál, je veľmi príjemný na dotyk, je ľahko renovovateľný a pri správnej údržbe poteší tých najnáročnejších zákazníkov svojou dlhoročnou životnosťou. Podlahy z dreva tak splnia aj estetické predstavy.

Dvere :

Dvere sú dôležitým a výrazným prvkom Vášho domu či bytu, preto by ste mali dbať na štýlovú a farebnú zhodu dverí a nábytku. Povrchová úprava dverí by mala byť v svetlejšom alebo tmavšom odtieni ako farba podlahovej krytiny. 

Máte k dispozícií bezkonkurenčný výber sortimentu, dokonalé remeselné spracovanie a perfektný design. Využívame najkvalitnejšie suroviny a výrobné postupy, pripravujeme stále nové trendy a modely. Ponúkame dvere, z ktorých si vyberie každý podľa svojich predstáv a interiéru. Veríme, že si vyberiete krásne a kvalitné dvere, zárubne a ďalšie doplnky. Dúfame ,že Vám budú dlho slúžiť.

Terasy :

Môcť ísť na boso z vnútra von, je krásny pocit. Drevené terasy sú najprírodnejším spojením medzi domom a  záhradou - rozširujú váš obytný priestor von až do zelene. Nezáleží aké drevo si z nášho bohatého sortimentu položíte k nohám: prírodný materiál si v horúcich letných dňoch vezme presne to správne množstvo tepla a je príjemný tiež pri chladnejšom počasí. Komfortné a pohodlný výstup vám umožní neustále spojenie s vašou záhradou.

Soklové lišty :

Potrebuje vyriešiť ukončenie podlahy pri stene? Podlahové alebo tiež soklové lišty sú perfektným riešením pre dekoratívne a čisté ukončenie prechodu medzi podlahou a stenou.
Podlahové soklové lišty chránia podlahu pred vlhkosťou a poškodením. Za podlahovou soklovou lištou navyše môžete viesť kabeláž. Pre korkové podlahy sú učené korkové lišty. Ďalšou možnosťou sú originálne soklové lišty pre laminátové podlahy Krono Swiss. Okrem toho máme v ponuke biele lišty z rôznych materiálov v pestrom prevedení.

Prechodové lišty :

Riešite problém prechodu medzi dvoma podlahovými materiálmi? Prechodové lišty slúžia k prekrytiu nielen rozdielnej výšky medzi rôznymi typmi podláh, ale aj rôznymi typmi materiálov.
 
Prechodové lišty, ktoré sa v posledných rokoch masívne rozšírili do interiérov, dodávajú miestnosti eleganciu a hlavne bezpečnosť pri používaní. Najpoužívanejší materiál pre výrobu prechodových líšt je hliník a to v eloxovanom prevedení, alebo je potiahnutý odolnou laminátovou fóliou s vysokou odolnosťou proti odreninám.
 
Vyrovnávacie podlahové profily umožňujú opticky zladiť dve podlahy s rôznou výškou. Podlahová lišta sa vždy montuje podľa typu prevedenia, najčastejšie sa jedná o samolepiace alebo natĺkacie prevedenie.

Lepidlá :

Pri lepení drevenej podlahy záleží na správne kombináciu pevnosti pružnosti, aby bol dosiahnutý optimálny základ pre krásne odolné drevené podlahy.
Lepidlá na báze silanu Bona presviedčajú svojou flexibilitou, priľnavosťou. Neobsahujú vodu ani žiadne rozpúšťadlá, sú absolútne bezpečné.

Oleje na podlahy  :

Olejované podlahy sú tradičnou cestou ochrany dreva v interiéri pomocou olejov. Keď je vykonávaná správna aplikácia a údržba, dostanú ošetrené drevené podlahy olejom jedinečný vzhľad prirodzeného matného povrchu.
Olej oživuje obzvlášť tmavé druhy dreva. Na svetlých druhoch, ako sú javor, jaseň alebo buk je vždy veľmi dôležité ich čistenie a údržba, pretože na týchto podlahách ošetrených olejom sú nečistoty vždy viditeľnejšie. Tvrdý voskový olej zanechá tvrdý (odolný) film na povrchu, a navyše olej penetruje drevo do hĺbky.

Oleje na terasy :

Drevené terasy nám sprostredkovávajú dotyk s prírodou, upokojujú a pôsobia veľmi dobre na ľudskú psychiku. Ale aj odolnejšia drevina vo vonkajšom prostredí potrebuje občasnú údržbu .Špeciálne vonkajšie oleje na terasy Bona, Osmo sú založené na báze prírodných rastlinných olejov, chránia, ošetrujú a odpudzujú vodu. Uchovajú drevo zdravé, elastické a nenechajú ho vyschnúť. Drevo môže dýchať a vlhkosť unikať.
 
Oleje pre drevené terasy, sú vyvinuté podľa individuálnych požiadaviek mnohých druhov ušľachtilých drevín. Olej na Massarandubu, olej na Bangkirai, olej na Douglasii, olej na Teak, olej na Smrekovec a olej na Garapu sú obľúbenými pomocníkmi všetkých užívateľov, ktorí stavili na krásu drevenej terasy. Mimo oleja na Teak, všetky oleje Osmo obsahujú zložky, ktoré redukujú účinky UV.

Laky na parkety :

Vodou riediteľné laky nepatrne tlmia farbu dreva a vyzerajú tak prirodzene a prírodne. Ak požadujete teplý vzhľad podlahy, je možné použiť základný lak. V tejto kategórii nájdete opäť jednozložkové laky pre menšiu záťaž a dvojzložkové pre extrémnu záťaž do komerčných a športových priestorov. Dodávajú sa v mate, polomate, ale aj vo variante utramat, ktorá zachováva po ošetrení prirodzenú matnosť povrchu.

Čistenie a údržba :

Chcete mať podlahu kvalitne ošetrenú a dlho čistú? Prípravky na čistenie, údržbu a odstránenie škrabancov je najlepšie vyberať od overených výrobcov. Každý druh podlahy a povrchovej úpravy má priamo určené prostriedky pre pravidelné čistenie a údržbu. V ponuke nájdete čistiace prostriedky na PVC podlahy, dlažbu, koberce, laminátové podlahy, linoleum i vinylové podlahy.


Doplnky, podložky:

Vďaka svojej odolnosti a nivelačných (vyrovnávacie) schopnostiach podložka pod podlahu výrazne predlžuje životnosť vašej podlahy. Najmä podlahy montované pomocou zámkov potrebujú podložku, ktorá zaručí odstránenie povrchových nerovností a túto vyrovnávaciu schopnosť nestratí. Podložky tiež odhluční podlahu. Dôjde k akustickému zlepšeniu a tiež izolácií podlahy. Menši hluk pri pohybe v miestnosti oceníte nielen vy, ale aj susedia, ktorí bývajú pod vami. Tieto výhody podložky prepožičia nielen laminátovým a dreveným podlahám ale aj vinylovým podlahám, a kobercom.

Parozábrany :

Kvalitatívne vysokohodnotná polyetylénová fólia sa musí bezpodmienečne aplikovať pri montáži laminátovej alebo drevenej podlahy na poter alebo betón, pretože je potrebné rátať s možnou vystupujúcou vlhkosťou. Fólia sa ukladá plošne s prekrytím jednotlivých pásov cca. 10 cm. Pri stenách je potrebné nechať fóliu vystúpiť smerom nahor približne 5 cm. Hrúbka: 0,2 mm. Vďaka svoje parozábrannej funkcii chráni parkety pred únikom vlhkosti z podkladu a tým zabraňuje znehodnoteniu podlahy .

Podložky na podlahové kúrenie :

  • MULTIPRO 1.8 je základný podklad s vysokou hustotou vyrobený z prírodných materiálov v 93% a z polyuretánových spojív tvoriacich parotesnú vrstvu
  • Pre plávajúce podlahy a parketové podlahy bola vytvorená vysoko sondážna podložka. Odporúča sa pre podlahové vykurovanie.
  • Vlastnosti: akustická izolácia, zvuková izolácia krokov, vysoká schopnosť absorbovať zvuky. Bez plastifikátorov, azbestu, formaldehydu, halogénov a ťažkých kovov. Spĺňa požiadavky francúzskeho AFSSET A + na požiadavky VOC (prchavé organické zlúčeniny) je označené BLUE ANGEL
  • Chemická odolnosť: voda, väčšina domácich čistiacich prostriedkov, soľné roztoky, kyseliny, zásady, čiastočne odolné voči organickým rozpúšťadlám a uhľovodíkom.
  • Skladovanie: Neskladujte základný náter vonku, chráňte pred slnečným žiarením.
  • Inštalácia: Jednoduché rezanie bežným nožom. Hliníkovú stranu umiestnite smerom nahor. Povrch podkladu pripojte samolepiacou tesniacou páskou.
  • hrúbka - 1,8 mm
  • šírka - 1m

Prevádzka Tvrdošín

Vojtaššáková 852 (železn.stanica)
027 44 Tvrdošín


mobil : 0915 573 300

mail : info@pparket.sk

Prevádzka Ružomberok

Bystrická cesta (za Kauflandom)
034 01 Ružomberok


mobil : 0915 573 301

mail : pparketrk@pparket.sk

P-Parket s.r.o.

Podbiel 440
027 42 Podbiel
Tel: +421 915 573 300
E-mail: pparket@pparket.sk
IČO: 36420077, DIČ : 2021861391 
IČ DPH: SK2021861391

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.